Linstow Art AwardUzvarētāji 2025
Ar Linstow Art Award katru gadu tiek apbalvoti trīs izcili jaunie mākslinieki par viņu izcilajiem mākslinieciskajiem sasniegumiem un radošo redzējumu. Balvas misija ir sniegt ilgtermiņa atbalstu jaunajiem Latvijas māksliniekiem, stiprinot mākslas kopienu un nodrošinot ilgstošu mākslas klātbūtni pilsētā.
Izceļot jauno mākslinieku darbus, Linstow Art Award mērķis ir veicināt šo mākslinieku atpazīstamību, sekmēt viņu izaugsmi un veidot dinamiskāku un aktīvāku mākslas kopienu.
Iepazīstieties ar Linstow Art Award laureātiem – vizionāriem māksliniekiem, kuru darbi iedvesmo, izaicina un pacilā.
2025

Anna Malicka
LMA Vizuāli plastiskās mākslas programma (2023).
LAA iesniedza mākslas darbu no savas solo izstādes “Pūra lāde (((pure lady)))”, prezentējot fragmentu – saplākšņa konstrukciju un tekstilinstalācijas elementus.
“Anna Malicka savā radošajā darbībā pēta tādas tēmas kā rokdarbi, jauniešu kultūras un sievietes identitāte, bieži eksperimentējot ar tehnikām, kas vēsturiski saistītas ar sievišķību – izšuvumi, mežģīnes un tradicionālie tekstilizstrādājumi. Viņas radošais darbs balstās zīmēšanā, taču paplašinās glezniecībā, instalācijās, skaņā un performatīvos žestos, veidojot daudzslāņainu pieeju kā personiskiem motīviem, tā kolektīviem naratīviem. Kā dīdžeju kolektīva PR0_Bi$TR0 dalībniece māksliniece savā praksē ienes sadarbības un performatīvu dimensiju. Viņu izceļ tehniskā daudzpusība, pētniecībā balstīta pieeja, telpiskā un arhitektoniskā domāšana, kā arī spēja apvienot eksperimentus materiālā ar kritisku kultūras refleksiju.”

Tīna Alise Drupa
LMA Dizaina programma (2024).
LAA iesniedza mākslas darbu “Meadow Quilt” – eko-sociālā dizaina darbnīcu, kas īstenota sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu “Pļavas festivāla” ietvaros un akcentē ilgtspēju un kopradīšanas nozīmi.
“Viņas darbs izcēlās ar sabiedrību iesaistošo dizaina praksi, kurā apvienojas ekoloģiskā apziņa, starpsugu domāšana un darbs ar vietējo kopienu. Viņas darbs ir izglītojošs, aktīvs un pētniecībā balstīts, bieži materializējoties sadarbības projektos, kas rada sociālu ietekmi. Tādas metaforas kā pļava vai sega kā pulcēšanās vieta kalpo kā ielūgums uz kopības sajūtu un pārdomām. Drupas prakse ir dziļi sakņota vēlmē radīt pārmaiņas, demonstrējot spēcīgu nākotnes redzējumu un pārdomātu izpildījumu.”

Katrīna Biksone
LMA Vizuālās mākslas programma (2025).
LAA iesniedza mākslas darbu – jauktu mediju instalāciju “Kūrorts Mājas / Resort Home”, kurā apvienota glezniecība ar telpiskiem instalācijas elementiem, radot konceptuālu stāstījumu par piederību un vietas izjūtu.
“Jaunā māksliniece paplašina glezniecības robežas, pārdefinējot šo mediju ar telpiskiem risinājumiem un vietai specifiskām pieejām, īpaši akcentējot spriegumu starp plakni un trīsdimensionalitāti. Viņas minimālistiskie, bet emocionāli piesātinātie darbi risina telpas intimitāti – piemēram, projektā par kūrortu. Biksones atvērtība eksperimentiem ar citām disciplīnām, gatavība sadarboties un centieni meklēt jaunus izteiksmes veidus un kontekstus iezīmē drosmīgu, eksperimentālu garu un apņēmību attīstīt sevi un glezniecības jomu kopumā.”